Barclay Lowell 36 Inch Double Fireclay Farmhouse Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Barclay Lowell 36 Inch Double Fireclay Farmhouse Kitchen Sink showcases a spacious bowl with smaller bowl and sporting a streamlined design on its front. The smoother surface allows for easy cleaning. Finished on all four sides.
This item ships via truck freight. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | Offset: 75/25 |
| Additional Dimensions | Large Basin Interior: 24 1/4" x 17 1/2" x 9"; Small Basin Interior: 8" x 17 1/2" x 9" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 19 3/4" |
| Height | 9 7/8" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 35 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like