Barclay Lucinda Acrylic Slipper Bath Tub - Integrated Drain & Overflow
Instantly transform your bathroom into a modern spa with the Lucina Tub from Barclay. Its luxurious contemporary design and comfortably-deep capacity combine to create an unforgettable bathing experience. With this purchase you are joining a long line of satisfied customers who have always turned to Barclay for high-quality and stylish bathtubs.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 40 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Height | 28 3/4" |
| Length | 65 1/2" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 28 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like