Barclay Madon Freestanding Tub Filler & Hand Shower
Barclay Madon Freestanding Tub Filler & Hand Shower features simple single handle operation and a convenient hand shower with 60" metal hose. Available in Brushed Nickel, Polished Chrome, Polished Nickel, or Oil Rubbed Bronze.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 60" |
| Bottom Diameter | 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 37 1/4" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 32 5/8" |
| Spout Reach | 8 1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like