Barclay Marshall Cast Iron Double Slipper Clawfoot Bath Tub
Give your traditional bathroom the centerpiece it deserves with Barclay Marshall Cast Iron Double Slipper Clawfoot Bath Tub. Marshall flaunts impressively detailed lion paw feet in eight finishes - Bisque, Black, Oil Rubbed Bronze, Brushed Nickel, Polished Brass, Polished Chrome, White, or Polished Nickel. The perfect soaking tub for your contemporary or traditional bathroom, this model is sure to be around for a long time.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 43.5 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 30" |
| Length | 72" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like