Barclay Mentone Above Counter Lavatory Vessel Sink
Become enraptured with the contemporary elegance of the Barclay Mentone Above Counter Lavatory Vessel Sink featuring a roomy square design. Barclay's high standards of quality craftsmanship ensure that this sink will provide you with many years of dependable service.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15" x 14 3/4" x 4 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 16" |
| Height | 5 5/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 15 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like