Barclay Merom Above Counter Lavatory Vessel Sink
Barclay Merom Above Counter Lavatory Vessel Sink has a comfortably large washing area, chic square shape, and vitreous china construction. Barclay's high standards of quality craftsmanship ensure that this sink will stand up to daily use, standing the test of time.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13 1/2" Diameter x 3 7/8" Height |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 15 3/4" |
| Height | 5" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 15 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like