Barclay Metro 420 Wall Hung Lavatory Sink
Bring that fabulous retro atmosphere to your bathroom with Barclay's Metropolitan. Rounded corners soften the edges of this wall-hung basin. Our Metropolitan wall-hung basin is available in three sizes to accommodate your space.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/4" x 7 5/8" x 5 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 13 5/8" |
| Height | 6 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like