Barclay Milano Console Bath Sink
Barclay Milano Console Bath Sink with delicately carved legs evokes the luxury of a Roman villa. Made of vitreous china, this handsome sink has a curved front and large deck. Bisque.
This item ships via truck freight. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | Faucet Holes: 1 1/2" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 17" x 14" x 8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 8" |
| Depth | 22 5/8" |
| Height | 34 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 33 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like