Barclay Mimi 17 Inch Wall Hung Lavatory Sink
Update your bathroom with the Mimi Wall-Hung Basin from Barclay featuring a round large capacity basin and elevated tap deck. Pre-drilled with one faucet hole. Basin Interior: 11 5/8" X 15 3/8".
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 3/8" x 11 5/8" x 4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 17 7/8" |
| Height | 6 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like