Barclay Morgan Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
This is the perfect contemporary soaking tub. Featuring a large interior, elongated shape, and durable acrylic construction, it will be a welcome addition to your home. Pair it with any of our deck mount tub fillers to complete and complement the look.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 53 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 29" |
| Length | 69" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like