Barclay Morning 650 Pedestal Lavatory Sink
Combine the sophistication of a classic pedestal sink with a nuanced contemporary edge with the Morning 650 Pedestal Sink from Barclay. Its winning modern design, comfortable capacity, and vitreous china construction all combine to provide a stellar combination of form and function. Finely crafted according to Barclay's high standards of quality craftsmanship, this sink will surely stand the test of time.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 18 3/8" |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 25 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like