Barclay Morris Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Morris Wall Hung Lavatory Sink has a classic design, comfortable capacity, and durable vitreous china construction. Overall Dimensions: 13 1/4" Width X 11 1/2" Depth X 4 5/8" Height
Specifications
| Additional Information | No Overflow; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 8" x 11 3/4" x 3 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 11 1/2" |
| Height | 4 5/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 13 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like