Barclay Nickelby Acrylic Double Slipper Tub with Drain & Overflow
Instill an air of contemporary elegance and sophistication into your home's bathroom with the Nickelby Tub from Barclay. Its luxurious double-slipper design, modern ambiance, and durable acrylic construction all combine to stunning effect. Purchase this tub and join the chorus of thousands who always turn to Barclay for high quality and stylish bathroom fixtures.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 53 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 25" |
| Length | 67 1/4" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like