Barclay Nimah Wall Hung Lavatory Sink
Designed to fit a compact space, the Barclay Nimah Wall Hung Basin features a classic oval shaped basin. Made of durable vitreous china construction. You can also rest assured that Barclay's high standards of quality craftsmanship ensure that this sink will stand up to the test of time. Basin Interior: 11" X 6 1/2".
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Covers; Faucet Holes: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 11" x 6 1/2" x 5 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 9 1/8" |
| Height | 5 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like