Barclay Nottingham Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Enhance your contemporary bath with this sleek and stylish freestanding acrylic tub. Nottingham features double walled design. Pair it with the freestanding or wall mount tub filler of your choice.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 44 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 22 3/4" |
| Length | 65 3/4" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 28 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like