Barclay Nova Above Counter Lavatory Vessel Sink
The contemporary styling of this Barclay Nova Above Counter Lavatory Vessel Sink offers a unique look with sleek rectangular design and back shelf.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 16 1/4" x 12 1/2" x 3 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 18 1/8" |
| Height | 6" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 18 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like