Barclay Nyoko Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
With a 79 gallon capacity, this Barclay Nyoko Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow is the ultimate in bath luxury. Featuring a large capacity, comfortably angled ends, and a timeless white finish, it expertly combines form and function. Purchase this lovely tub and join the many satisfied customers who always turn to Barclay for durable head-turning bathroom fixtures.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 79 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Height | 21 1/4" |
| Length | 68 1/2" |
| Material | Resin |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like