Barclay Nyx Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
The distinctively modern ambiance of this freestanding acrylic tub is unmistakable. Featuring a sleek shape with gentle curves, it will be a delightful addition to your home bath. Pair it with any of our freestanding or wall mount tub fillers to complete the look of contemporary elegance.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 63 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 28" |
| Length | 71 5/8" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 27" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like