Barclay Opulence Console Bath Sink with White Legs
Barclay Opulence Console Bath Sink with White Legs features a large deck, rectangular bowl, and durable fireclay construction. The large basin measures 18 1/2" X 12". Transitional design accommodates many design settings.
This item ships via truck freight. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 1/4" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 18 1/2" x 12" x 4 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 19 3/8" |
| Height | 33 1/2" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like