Barclay Orabella Single Fireclay Undermount Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
This spacious Barclay Orabella Single Fireclay Undermount Kitchen Sink is the ideal addition for all of your food preparation. The smoother surface allows for easy cleaning. Crafted from solid, heavy duty fireclay, this sink is sure to be a long lasting part of your home. Basin Interior: 23 3/4" X 16 1/4".
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 23 3/4" x 16 1/4" x 10 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 19" |
| Height | 11" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 26 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like