Barclay Pan Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Instill a modern edge into your home's bathroom with the Pan Freestanding Tub from Barclay. Featuring a comfortable modern design, lightweight and durable Acrylic construction, and striking brushed nickel drain and overflow covers, this tub is sure to please. Barclay's consistently high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this lovely tub will grace your home for many years to come.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 45 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 22" |
| Length | 55 1/2" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like