Barclay Pascal Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
With 61 gallon capacity, Barclay Pascal Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflowb will be a focal point in your bathroom. Add one of our many freestanding or all mounted tub fillers to complete and complement this chic ensemble. 63 inches long.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 61 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 23 1/2" |
| Length | 63" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like