Barclay Paulette Above Counter Lavatory Vessel Sink
Fall in love with the contemporary contours of the Barclay Paulette Above Counter Lavatory Vessel Sink featuring a trendy rectangular shape. The large capacity sink is made of durable vitreous china. Drain is not included.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/8" x 18 5/8" x 4 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 15 1/2" |
| Height | 5 5/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like