Barclay Pelham Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Create a contemporary ambiance in your bath with this Barclay Pelham Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow. Featuring gentle curves and a smooth texture, it will quickly become the highlight of the room. Pair it with any of our freestanding tub fillers to enhance and complete the look. 45 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 46 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 23" |
| Length | 64 3/4" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like