Barclay Penney Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Bring a splash of contemporary design and sophistication to your home bathroom with the Barclay Penney Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow. Its comfortable modern design, lightweight and durable acrylic construction, and elegant polished chrome drain and overflow covers create an effect which is unforgettable.60 3/4 inches long with 35 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 35 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 22 1/4" |
| Length | 60 3/4" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like