Barclay Pericon Above Counter Lavatory Vessel Sink
Barclay Pericon Above Counter Lavatory Vessel Sink features shallow rectangular design and gentle sloping sides for a stunning and modern effect. Constructed of durable vitreous china, this basin is sure to stand the test of time. Basin Dimensions: 27 3/4" X 15"
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13 5/8" x 26 1/2" x 4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 15" |
| Height | 5 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 27 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like