Barclay Petite Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Petite Wall Hung Lavatory Sink is the perfect solution for small spaces with its 1-hole basin. An edging along the outer perimeter enhances the simple design. Basin Interior: 9 3/4" X 6 1/8". Bisque or White.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 9 3/4" x 6 1/8" x 5" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 14 3/8" |
| Height | 7 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like