Barclay Pilar Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Lose yourself and unwind in the Pilar Freestanding Tub from Barclay. This modern acrylic tub features a sleek contemporary design, comfortable capacity, and elegant brushed nickel drain and overflow covers. Choose this lovely tub and discover the true difference of Barclay.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 39 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 22 1/4" |
| Length | 65" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like