Barclay Piper Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Lose yourself and unwind in the comfort of the extra-wide Barclay Piper Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow. This modern acrylic tub features a sleek contemporary design, comfortable capacity, and elegant white drain and overflow covers to accent its innovative integral drain/overflow feature. Overall Dimensions: 70 7/8" Length X 45 3/8" Width. 74 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 74 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Tap Deck, No Holes |
| Color | White |
| Height | 23 1/4" |
| Length | 70 3/4" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 45 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like