Barclay Radcliff Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Barclay's freestanding tub collection includes romantic slipper styles in assorted sizes to accommodate your needs. Our double ended Radcliff features modern design in easy care acrylic. Choose from our array of vintage tub fillers to complete your ensemble.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 51 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 23 1/4" |
| Length | 67" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like