Barclay Randolph Above Counter Lavatory Vessel Sink
Perfectly complement a variety of bathrooms with the simple rectangular design of the Barclay Randolph Above Counter Lavatory Vessel Sink. Its large and roomy design and vitreous china construction combine to create an all-around winning experience. As always, Barclay's high standards of quality craftsmanship ensure that this sink will stand the test of time.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 8" x 17 1/4" x 3 3/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 9 7/8" |
| Height | 5 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like