Barclay Redkey Above Counter Lavatory Vessel Sink
If you are searching for a straightforward and large above counter basin, then the Barclay Redkey Above Counter Lavatory Vessel Sink is for you. Featuring an ample capacity, classic design, and durable vitreous china construction, you can't go wrong. Barclay's high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this basin will grace your home for many years to come, standing the test of time.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13 1/8" x 17 1/4" x 4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 14 5/8" |
| Height | 6 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 18 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like