Barclay Rena Stainless Undermount Prep Sink
With its 12 x 12 basin, the Barclay Rena Stainless Undermount Prep Sink is ideal for smaller kitchens and bar areas. To ensure quality and luxury with use, sound insulating coating and pads are installed on the sides and bottom of the inside of the sink. Its convenient size is complemented by its durable 16 gauge, 304 grade stainless steel construction which ensures many years of dependable use. 5 1/2 inches deep.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 14 1/2" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 6" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 14 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like