Barclay Resort 500 Wall Hung Lavatory Sink
Barclay's lavatory collection has the perfect fit for your decorating needs. Simple modern lines define our Resort wall-hung basins. This clean crisp sink features a spacious rectangular basin of easy care vitreous china.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15" x 11" x 5 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 18 1/8" |
| Height | 6 1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like