Barclay Romo Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Give your bathroom a contemporary look and feel with the Barclay Romo Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow. Featuring a trendy modern design, comfortable soaking angle, and a timeless white finish, this tub will meet and exceed all expectations. Constructed of durable resin according to Barclay's high standards of craftsmanship, you can further rest assured that this tub will stand the test of time. 59 inches long with 66 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 66 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Height | 22 5/8" |
| Length | 59" |
| Material | Resin |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 26 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like