Barclay Rosalie Above Counter Lavatory Vessel Sink
Masterfully combine practicality and style with the Rosalie Above Counter Basin. Featuring a handy double-bowl design and elegant contemporary design, Barclay Rosalie Above Counter Lavatory Vessel Sink is the perfect solution for busy couples who do not want to compromise on elegance. Barclay's renowned standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this sink will pass the test of time, gracing your home for many years to come. Each Basin Interior: 13 1/2" X 14"
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13 1/2" x 14" x 3 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 15 5/8" |
| Height | 4 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like