Barclay Series 600 Wall Hung Lavatory Sink
Conserve space in your bathroom with the Barclay Series 600 Wall Hung Lavatory Sink, attractive D shaped basin with simple lines. Series 600 compliments any decor. Pre-drilled for a single hole faucet or 8-inch widespread are the available options.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13 5/8" x 8 3/4" x 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 14 3/8" |
| Height | 6 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 15 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like