Barclay Shasta 17 Inch Oval Above Counter Lavatory Vessel Sink
Add a modern centerpiece to your bathroom with the Barclay Shasta 17 Inch Oval Above Counter Lavatory Vessel Sink. Its striking oval shape, large capacity, and vitreous china construction combine to create an effect which is unforgettable. As always, our commitment to only the highest levels of quality craftsmanship ensure that this sink stands the test of time, gracing your home for many years to come.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 16" x 16" x 4 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 16 7/8" |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like