Barclay Shasta 18 1/4 Inch Rectangle Above Counter Lav Vessel Sink
Barclay Shasta 18 1/4 Inch Rectangle Above Counter Lav Vessel Sink features a rectangular shape, large capacity, and vitreous china construction to create a bold look. Basin Dimensions: 18 1/4" X 13 1/8". As always, our commitment to only the highest levels of quality craftsmanship ensure that this sink stands the test of time, gracing your home for many years to come.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 17 1/2" x 12 3/8" x 4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 13 1/8" |
| Height | 5 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 18 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like