Barclay Sheridan Above Counter Lavatory Vessel Sink
Make a bold statement in your bathroom with the Barclay Sheridan Above Counter Lavatory Vessel Sink featuring a striking contemporary design. Made of vitreous china. 16 3/8 inches diameter. Barclay's high standards of quality craftsmanship ensure that this basin will grace your home for many years to come.
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Cover |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/2" Diameter x 4 7/8" Height |
| Brand | Barclay Products |
| Diameter | 16 3/8" |
| Height | 6 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like