Barclay Silvia Single Fireclay Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
For that tiny space, this crisp white Barclay Silvia Single Fireclay Kitchen Sink will be the perfect fit to modernize your kitchen. 17 3/4"W X 18"D X 7 7/8"H. Undercounter installation.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 1/4" x 16 1/8" x 6 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 18 3/8" |
| Height | 7 7/8" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like