Barclay Simon Resin Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Simon Resin Wall Hung Lavatory Sink has the convenience of a built-in shelf on its front. It is the perfect storage space for your toiletries or as a showcase for some decorative elements. Constructed of a durable resin blend, this sink will stand the test of time. Basin Dimensions: 19 3/4" X 16 3/4" X 9 7/8".
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 18 3/4" x 15 3/4" x 3 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 19 3/4" |
| Height | 9 7/8" |
| Material | Resin |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like