Barclay Slaton Freestanding Thermostatic Tub Filler & Hand Shower
Barclay Slaton Freestanding Thermostatic Tub Filler & Hand Shower is the ultimate complement to your freestanding tub. Featuring a cylindrcal faucet body, it will certainly meet all of your decorative and bath needs. Thermostatic control is bonus. In Brushed or Polished Stainless Steel finish.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 59" |
| Bottom Diameter | 6 7/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 37 1/2" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 32 3/4" |
| Spout Reach | 9 1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like