Barclay Sophie 17 Inch Rectangle Wall Hung Lavatory Sink
Bask in the timeless elegance of the Sophie Wall-Hung Basin from Barclay. Its imposing rectangular design, roomy tap-deck, and comfortable interior dimensions combine to meet and exceed all expectations. As always, Barclay's commitment to the highest levels of quality-craftsmanship ensure that this sink will grace your home for many years to come.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/2" x 7 5/8" x 4 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 12 1/4" |
| Height | 5 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like