Barclay Stanford 600 Pedestal Lavatory Sink
Barclay captures the charm of a bye-gone era with this Barclay Stanford 600 Pedestal Lavatory Sink with large basin and raised back shelf. Reflecting the stately and opulent Edwardian period, the Staford will get noticed in any bathroom.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 6" |
| Height | 35 7/8" |
| Length | 23 5/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like