Barclay Styx 510 Rectangle Above Counter Lavatory Vessel Sink
Create a bold contemporary statement in your home's bathroom with the Barclay Styx 510 Rectangle Above Counter Lavatory Vessel Sink. The contemporary rectangular design with curved edges, large capacity, and durable vitreous china construction all combine to give an unforgettable effect. 19" X 13 1/4".
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 19" x 13 1/4" x 3 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 15" |
| Height | 5 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like