Barclay Sussex 550 Pedestal Lavatory Sink
Barclay's classic pedestal lavatories remain both timeless and elegant. The classic form of this Barclay Sussex 550 Pedestal Lavatory Sink imparts a stately look for your bathroom. Available in 4" or 8" centerset. White or Bisque.
Specifications
| Projection | 18 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 8" |
| Height | 34 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 21 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like