Barclay Tara Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Barclay's eclectic freestanding tub collection offers the perfect tub for your dream bath. Our Tara acrylic tub features a smooth rectangular shape that flows outward toward the rim providing a perfect focal point for the modern bath. Acrylic is light weight and easy care.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 46 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 22 5/8" |
| Length | 59 1/2" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like