Barclay Telly Stainless Undermount Prep Sink
Featuring a contemporary look, this Barclay Telly Stainless Undermount Prep Sink sports zero radius corners and extra depth for large pots and pans. Made of 16 guage Stainless Steel with sound insulation. Overall Dimensions: 19" Width X 20" Depth X 10" Height.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 17" x 18" x 9 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 20" |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 10" |
| Material | Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like