Barclay Tessa Freestanding Tub Filler & Hand Shower
Featuring a gooseneck spout and cylindrical faucet body, Barclay Tessa Freestanding Tub Filler & Hand Shower is the perfect complement for your freestanding tub. Ceramic discs ensure reliable operation. Choice of Brushed Nickel, Matte Black, Oil Rubbed Bronze, Polished Chrome or Polished Nickel finishes.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 58" |
| Bottom Diameter | 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Height | 49" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 45" |
| Spout Reach | 9 3/8" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like